wtorek, 1 grudnia 2015

„Gdy Pan dał mi braci…” św. Franciszek


Nazywam się Marek Majewski. Mam 21 lat i pochodzę z Jastrzębia. W tym roku ukończyłem liceum w Bensheim w Niemczech, gdzie mieszkałem przez ostatnie osiem lat. Moim proboszczem był franciszkanin i ja również zapragnąłem iść tą drogą. Interesuje się historią. Lubię czytać, książki i podróżować. Mam również młodsze rodzeństwo: siostrą Ale i brata Patryka.


Nazywam się Daniel Krawczyk. Mam 20 lat i pochodzę z Zabrza. Ukończyłem Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego. Interesuję się historią oraz Wielką Brytanią. Mam młodszą siostrę. 


Nazywam się Marcin Karolak. Urodziłem się 29 marca 1995 r. Pochodzę z Gliwic, tam jest mój dom rodzinny. Mam dwóch braci – Jana i Wiktora. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowałem wstąpić do Zakonu Braci Mniejszych. Z zawodu jestem informatykiem. Interesuję się głównie muzyką, chorałem gregoriańskim, liturgią, historią i nowinkami technologicznymi. W wolnych chwilach czytam dobre książki, przemierzam trasy rowerem i gram na instrumentach. 


Mam na imię Kamil Kędrai pochodzę z Torunia, gdzie urodziłem się 03 lipca 1984 r. W rodzinnym mieście spędziłem 19 lat, mieszkając z rodzicami i rodzeństwem: bratem i siostrą. Po zdaniu egzaminów maturalnych w 2003 r. podjąłem studia ogrodnicze na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W mieście tym spędziłem 12 lat, początkowo studiując, później łącząc pracę i naukę. Od zawsze interesowałem się zagadnieniami związanymi z przyrodą, jednak największą uwagę poświęcałem roślinom przyprawowym oraz takim, które można wykorzystać leczniczo. W czasie studiów i późniejszej pracy zawodowej oraz aktywności w duszpasterstwie akademickim i postakademickim, dzięki aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, wspólnym podróżom i różnego rodzaju podejmowanym inicjatywom poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi zawiązałem przyjaźnie trwające do dziś.


Nazywam się Paweł Szczabel, mam 27 lat. Pochodzę z małego malowniczego miasteczka w Dolinie Małej Panwi, z Ozimka w woj. opolskim. Mam starszą siostrę Karolinę i cudownego siostrzeńca Jasia. Przez 19 lat mieszkałem w domu rodzinnym w Ozimku, a po maturze wyjechałem na studia. W 2014 r zostałem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem postulatu trenowałem piłkę ręczną. Interesowałem się m. in. Filozofią, psychologią, anatomią funkcjonalną. Bardzo lubię spędzać czas czytając książki W. Gombrowicza, oglądając współczesne polskie filmy, oraz słuchając Jazzu. Obecnie w postulacie, codziennie przekonuję się, że nie ma nic bardziej interesującego od lektury Pisma Świętego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz