piątek, 15 stycznia 2016

Trasa kolędowa trwa


W Konarzewie, dnia 13 stycznia 2016 r. odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych. Konkurs został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie. Na to spotkanie zjechały się dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. W repertuarze wykonawców, zarówno solistów jak i kilkuosobowych zespołów, można było usłyszeć pieśni starych dobrze znanych kolęd jak również, mniej słyszanych, niepospolitych i utwory bardziej nowoczesne. Artyści występujący na scenie wprowadzali słuchaczy w ich własny „świat”, który był wyśpiewywany przygotowanymi utworami. 


Na ten konkurs zostali również zaproszeni franciszkańscy postulanci z Kobylina, którzy to mieli za zadanie w trakcie obrad jury poprzez śpiew kolęd, uświetnić czas uczestnikom i widzom konkursu. Występ ten początkowo spokojny, wręcz dałoby się kolokwialnie powiedzieć, smętny, przerodził się w koncert niekoniecznie kolędowy. Odzew sali był natychmiastowy, kiedy to popłynęły utwory znanych polskich wykonawców lat 80 i 90-tych. Również personel z kuchni nie dał się długo prosić i wraz z widownią w tym głownie dziećmi rozpoczął tańce i wspólne śpiewy. Tak też podczas obradowania jury, przy występie franciszkańskich postulantów z Kobylina bawiła się sala, jednocześnie oczekując werdyktów. My jednak wiemy, że jakiekolwiek wyniki by nie były, to można śmiało przyznać, że wszyscy uczestnicy konkursu byli zwycięzcami w momencie odważnego wejścia na scenę. Taki też werdykt niech pozostanie w naszej pamięci. 

Baszków 

W Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, który znajduje się w pałacu należącym niegdyś do magnackiego rodu książęcego Czartoryskich, gdzie aktualnie przebywają kuracjusze, w dniu 14 stycznia 2016 r. odbyło się kolędowanie przeprowadzone przez franciszkańskich postulantów z Kobylina. Po przybyciu na miejące, postulanci wraz z ojcem Gedeonem udali się do kaplicy, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie odwiedzin duszpasterskich. Ojciec Gedeon przedstawił zgromadzonym kuracjuszom i pracownikom harmonogram kolędowania, a następnie przy dźwiękach gitary i głośno śpiewanych polskich kolędach, wszyscy zgromadzeni udali się na poszczególne oddziały. Przechodząc z sali do sali, śpiewano przy akompaniamencie gitary znane wszystkim kolędy, jednocześnie rozdając pamiątkowe obrazki i pisząc na drzwiach tradycyjne C+M+B 2016.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz